Protiepidemická opatření ve společnosti Oskola

S pandemií Covid-19 bojujeme účinně a zodpovědně od samého počátku. Už loni v březnu jsme se zapojili do šití roušek a výroby ochranných štítů, v době, kdy byl těchto ochranných prostředků nedostatek. A loni v září jsme zavedli opatření k ochraně zdraví našich zaměstnanců a zabezpečení zdárného chodu firmy. Během všech podzimních měsíců, kdy čelíme největšímu náporu objednávek od škol, organizací i rodičů, jsme zvládli vyrábět výukové pomůcky a expedovat objednávky pro naše zákazníky i obchodní partnery. Díky akceptovaným postupům a opatřením jsme nebyli ohroženi komunitní nákazou a firma mohla fungovat.

Platná opatření v naší firmě:

  • při příchodu do práce si každý umyje a vydezinfikuje ruce
  • zaměstnanci jsou povinni nosit respirátory, vyjímkou je pokud je člověk sám v místnosti
  • respirátory jsou zaměstnancům k dispozici ve firemní lékárničce
  • v místnosti je třeba pravidelně větrat, nejlépe každou hodinu
  • povrchy a všechny pracovní pomůcky jsou dezinfikovány
  • v případě, že se zaměstnanec necítí dobře nebo má příznaky respiračního onemocnění, zůstane doma
  • kancelářská práce je prováděna převážně jako home office
  • porady vývojových pracovníků probíhají online přes platformu Google meet

Daří se nám předcházet komunitní nákaze a případnému rozšíření nákazy mezi další skupiny obyvatel. Věříme, že tímto trvale zodpovědným přístupem našich kolegů udržíme situaci po celou dobu mimořádných vládních ustanovení.